Спасиха сърна от преливника на язовир "Огоста"

1
Служители на горското и ловци извадиха упоеното животно от капана
Служители на горското и ловци извадиха упоеното животно от капана Снимка: ДГС - Монтана

Служители на горското и ловци извадиха упоеното животно от капана

Служители на Ловно-рибарско дружество "Огоста" и Държавно горско стопанствоМонтана проведоха спасителна акция за изваждането на сърна, паднала в преливния канал на язовир "Огоста". Инцидентът е станал на 4 февруари 2026 година, след като граждани са подали сигнал за бедстващо животно, предаде БНР.

"Вчера ми се обадиха, че някакво кученце било паднало в преливника и са видели сърната," разказа Красимир Дамянов, специалист в ловното дружество. По думите му спасителите са използвали упойка, за да могат безопасно да извадят животното от бетонното съоръжение.

Акция по спасяване

Екипът е транспортирал сърната до ловния район на "Мала Кутловица". Около 40 минути след акцията животното се е възстановило от упойката и е се е върнало в естествената си среда. Според експертите сърната е била в добро общо състояние, тъй като в района на преливника е имало достъп до вода и растителност.

Сигурност на съоръжението

Въпреки успешния финал, инцидентът отново поставя въпроса за свободната достъпност до опасни части от инфраструктурата на язовир "Огоста". Попадането на диви животни в преливниците често е знак за нарушена цялост на защитните ограждения около водоема.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Айде сваляй гащите, че майстора пристига !

- Ама съвсем ли нямаме пари да му платим ?

- От радиатора ги свали, ма ооу...

Нови коментари