Спасиха дете от осиновителите му

0
Спасиха дете от осиновителите му

Социалните във Враца спасиха дете от осиновителите му, като го върнаха в дома, където е било настанено, съобщава в."Монитор". Това се случва за първи път в практиката на съвета по осиновяване към регионалната дирекция, съобщи главният експерт в „Закрила на детето” Мария Търнавска.

Причината за крайната мярка е, че родителите са спрели да полагат необходимите грижи за осиновеното хлапе. Експертите направили проверка в дома им и се втрещили от занемарения му вид. Те преценили, че безхаберните осиновители са опасни за детето и го взели от тях. В момента тече процедура за прекратяване на осиновяването. Тъй като случаят влиза в съда, социалните работници не могат да дадат повече подробности.

Само през месец юли 5 деца са намерили нов дом. 12 пък са подадени за международно осиновяване.

Източник: МОНИТОР
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари