Снимаха над 570 шофьори с превишена скорост край Разград
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

КАТ - Разград наложи над 1700 санкции на пътя
Общо 1 702 нарушения на Закона за движение по пътищата са установени в Разградско само в рамките на една седмица, съобщават от пресцентъра на ОДМВР - Разград. В периода от 18 до 24 май 2026 година полицейските екипи в региона проведоха мащабни контролни действия по ротационен принцип с цел превенция и подобряване на пътната безопасност.
Стотици глоби и актове за бързо каране
През отчетния седемдневен период служителите на ред са съставили 357 фиша и 46 акта за установяване на административни нарушения. Най-сериозен дял от санкциите се пада на електронните фишове, които са точно 727 на брой.
С помощта на мобилни и стационарни технически средства за контрол полицаите са засекли 572 случая на превишаване на разрешените скоростни режими. За нарушаване на правилата за движение по пътищата е санкциониран и един пешеходец.
Наказателна отговорност и прекратени регистрации
При извършените масови проверки по пътищата в областта са установени осем шофьори, седнали зад волана след употреба на алкохол. При петима от тях показанията на техническото средство са били фиксирани над 1,2 промила, което е основание за образуване на наказателно производство.
Един шофьор е засечен да управлява превозно средство под въздействието на наркотични вещества. В хода на проверките катаджиите са спрели и двама неправоспособни шофьори, като регистрациите на автомобилите им са били прекратени на място.
Засиленият контрол в региона продължава
През изтеклата седмица в област Разград е регистрирано едно пътнотранспортно произшествие, при което са пострадали двама души. Официалният говорител на ОДМВР - Разград Илияна Георгиева поясни:
"Контролната дейност на служителите от сектор „Пътна полиция“ продължава, като се използват методи за широкообхватен контрол и ротационен принцип. Проверките са превантивни и насочени към подобряване на пътно-транспортната обстановка в региона."





















