Шест сигнала вдигнаха на крак пожарникарите в Русенско през уикенда
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0

Пламъци унищожиха част от междуетажна конструкция в Пиргово
Служителите на РДПБЗН - Русе отчитат натоварен уикенд, след като бяха вдигнати по тревога за шест произшествия в областта. Инцидентите през изминалите три денонощия са се разминали без пострадали граждани, но част от тях са нанесли материални щети.
Задимен апартамент заради храна
В неделната вечер, малко след 22:30 часа, спешните екипи са били насочени към улица "Студентска" в град Русе. Сигналът е подаден за гъст дим, излизащ от апартамент в блок "ДАВ 3". Пристигналите на адреса огнеборци са установили, че причината за тревогата е оставен без надзор нагревателен уред с храна върху него. Ситуацията е овладяна бързо, преди пламъците да се разраснат и без да се стигне до сериозни материални загуби.
Пожар в гредоред между етажи
Значително по-сериозни щети са нанесени в събота при инцидент в село Пиргово. На улица "Васил Левски" се е запалил комин на жилищна сграда. Пожарникарите предполагат, че заради строителна неизправност пламъците са пробили и са обхванали гредоредната конструкция между етажите. Засегната е част от конструкцията на сградата и намиращи се в близост горими материали, но за щастие няма пострадали хора.
Небрежност при палене на огън
В статистиката за уикенда влизат и два пожара, предизвикани от човешка небрежност при почистване на дворове. В петък екип на Първа РСПБЗН е гасил запалени растителни отпадъци в местността "Касева чешма", където огънят застрашително е доближил къща. Ден по-късно подобен инцидент е възникнал и в русенския квартал "Средна кула" на улица "Ивайловград".
Останалите два сигнала, по които са работили дежурните екипи на РДПБЗН - Русе, включват умишления палеж със запалителна течност в блок "Глинка" и рязането на ламарини за изваждането на пострадал шофьор край местността Обретенски липи.






















