Седмицата на модата в Русе приключва с второ ревю

3
Събитието ще се състои в Дома на културата
Събитието ще се състои в Дома на културата Снимка: Facebook / Седмица на модата в Русе

Събитието ще се състои в Дома на културата

Седмицата на модата в Русе приключва тази вечер с второ грандиозно ревю-спектакъл в Дома на културата в крайдунавския град. Финалната вечер на събитието събира дизайнери и модни брандове от цялата страна, които демонстрират постиженията на българската мода.

"Амбицията на Седмицата на модата в Русе е да представи българските дизайнери и брандове, както и да покаже, че в България се прави устойчива мода на световно ниво, която се произвежда етично и с мисъл за опазване на околната среда, традициите и креативността", сподели пред БТА Силвия Кабаиванова, организатор на форума и председател на Българска модна асоциация.

В първата вечер на ревю-спектакъла вчера дизайнерът и сценограф Първолета Иванова – Летиция представи специално пресъздадени рокли от изложбата "Жените в обществото" на Регионалния исторически музей в Русе. Талантливи модни творци от Русе, Велико Търново, Пловдив, София и други градове показаха актуалните си колекции на подиума в Дома на културата.

Интересен акцент в събитието е раздаването на статуетки от Българската модна асоциация в подкрепа на устойчивата мода и международните успехи на представените брандове. След първите отличия, връчени снощи, тази вечер ще бъдат раздадени още награди на модните дизайнери. Водещ на съботното модно събитие отново ще бъде Афродита Дармонска, а за грима и прическите на моделите се грижат салони за красота Flower и Petals.

Седмицата на модата в Русе се провежда за първи път и се превърна в значимо културно събитие за града и региона. Започнала на 3 май с творческа работилница за млади дизайнери, проявата достигна своята кулминация с двете финални ревю-спектакли на 9 и 10 май.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари