САЩ назначиха посланичка в Русия

0
Лин Трейси е настоящият посланик на САЩ в Армения
Лин Трейси е настоящият посланик на САЩ в Армения

Лин Трейси е настоящият посланик на САЩ в Армения

Президентът Джо Байдън официално назначи за посланичка в Русия Лин Трейси, служителка на Държавния департамент с дългогодишен опит по руските въпроси, предаде Асошиейтед прес.

Трейси е настоящият посланик на САЩ в Армения. От известно време беше ясно, че тя ще бъде номинирана за поста, но се очакваше одобрението на Русия. Номинираните за посланици трябва да бъдат одобрени от държавата домакин съгласно правилата на дипломатическия протокол. Това е рутинна процедура, която обаче не може да се взима за даденост във времена на обтегнати отношения между двете страни заради Украйна, задържането на американци в Русия и твърденията за руска намеса в изборите в САЩ.

Трейси, която говори руски, е била старши съветник по руските въпроси в Държавния департамент и е била заместник-ръководителка на посолството в Москва. Предишният посланик Джон Съливан напусна по-рано този месец заради влошеното здраве на съпругата си, която почина ден след връщането му.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Любовницата се облича, оправя си косата пред огледалото и пита мъжа:

– И жена ти също ли е красива!?

– Не, същата като теб е!

Нови коментари