Русенци спечелиха два златни медала на държавно първенство по Кикбокс

0

От 23-ти до 25-ти октомври в град Бургас се проведе държавно първенство по Кикбокс във всички „Татами“ стилове и стил „Лоу кик“

Сложната епидемиологична обстановка в страната не даде възможност за нормална подготовка на много състезатели за проведените  през юли, август и септември състезания, а съответно и неучастие в тях. Това доведе до рекорден брой участници на състезанието в Бургас - 806 заявки от 56 клуба.

Русенския клуб ХЕЛИОС взе участие с петима състезатели в стил Киклайт контакт, които спечелиха 2 златни, 1 сребърно и 1 бронзово отличие.

Александър Цветанов (ученик в ПГДВА "Йосиф Вондрак") с безапелационна победи, пълна доминация и блестяща тактическа игра стана Държавен Шампион в стил Киклайт контакт при юношите младша възраст в категория + 69кг.

Павел Николов (ученик в ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“) стана Държавен Шампион в стил Киклайт контакт при юношите младша възраст в категория до 47 кг.

Павел Анастасов с- представителят ни при мъжете със смела игра завоюва сребърно отличие в стил Киклайт контакт в категория до 74 кг.

Тонислав Георгиев (ученик в НУИ „проф. Веселин Стоянов“) спечели „дежурния“ си медал от първенство по Кикбокс – този път бронзово. Трето място при юношите младша възраст в категория до 63 кг.

В силния шампионат се включи и един дебютант от нашия отбор - Боян Иванов.

Независимо, че загуби първия си мач Боби показа, че има голям потенциал, голямо смело сърце и тежки удари.

В крайното генерално класиране русенския клуб се нареди 20-ти от общо 56 клуба. Четири отличи от петима състезателя - добър резултат  и показател за добро „КПД“