Русенски волейболистки спечелиха бронз от държавното първенство
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Мария Недева взе приза за най-добър нападател
Девойките до 14-годишна възраст на волейболен клуб "Любо Ганев - Автосвят" спечелиха бронзовите медали на държавното първенство по волейбол в България. Суперфиналите за сезон 2025/2026 година се проведоха в град Разлог, където младите русенки записаха три престижни победи срещу водещи отбори в страната и се качиха на почетната стълбичка.
Пътят към медалите
По време на финалния турнир отборът от Русе демонстрира характер и отлична игра. Според официалната информация от клуба, момичетата са надиграли категорично съставите на "Марица" и "ЦСКА" с по 2:0 гейма. Успехът им е бил затвърден и с трудна победа над "Олимпиец" с 2:1 гейма. Двете поражения на състава са дошли от отборите на "ЦПВК" и "Левски" с по 0:2 гейма, което в крайна сметка им отреди заслуженото трето място в националната надпревара.
Индивидуално признание за капитана
Освен отборния успех, русенският клуб се поздрави и с престижна индивидуална награда. Капитанката на отбора Мария Недева беше отличена със специален приз заради отличното си представяне на мрежата. Тя беше призната за най-добър нападател на суперфиналите в Разлог.
„Аплодисменти за момичетата, които показаха страхотни волейболни умения, упоритост, отборен дух и желание за победи!“, споделиха с гордост от щаба на русенския клуб.
Състав на бронзовите медалистки
В тежките битки за отличията през сезона се включиха девет талантливи състезателки. Своя принос за третото място в България дадоха Цветелина Тодорова, Мария Недева, Кристина Илиева, Емма Ганева и Михаела Радкова. Рамо до рамо с тях на полето излязоха още Лора Иванова, Ивана Ангелова, Адриана Ангелова и Стефи Михайлова. От клуба подчертават, че развитието на младите надежди се осъществява с ключовата подкрепа на спортно училище "Майор Атанас Узунов" и местни партньори.


































