Румен Петков: Фон дер Лайен се държи като "посланик на смъртта"

8
Напрежение в ефира на БНТ заради войната в Украйна
Напрежение в ефира на БНТ заради войната в Украйна

Напрежение в ефира на БНТ заради войната в Украйна

Политическото напрежение, Бюджет 2025 и войната в Украйна предизвикаха остри сблъсъци и пикантни реплики в съботното издание на предаването "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ. Гостите в студиото не спестиха критики към опонентите си, като се стигна до крайни квалификации и мрачни прогнози за бъдещето на страната.

"Посланик на смъртта" и "хомосексуалист касичка"

Румен Петков, част от коалицията "БСП – Обединена левица", направи едно от най-скандалните изказвания в ефира, коментирайки европейската политика и войната в Украйна.

"Фон дер Лайен се държи като извънреден и пълномощен посланик на смъртта. Това не го ли виждаме? Ние постоянно изливаме пари, постоянно даваме оръжия", заяви Румен Петков в ефира на националната телевизия.

Бившят вътрешен министър коментира остро и арт инсталацията с розовото прасе-касичка, поставена на Ларгото в София, като я нарече "простащина".

"Доста просташка идея, защото от другата страна могат да сложат хомосексуалист касичка, но това е въпрос на интерпретации", допълни Петков, цитиран от БНТ.

Според него България не коментира "най-уродливата корупция", визирайки управлението в Украйна, и попита риторично: "Със златната тоалетна ли ще ги вземем в ЕС или без нея?".

Манол Пейков: Борисов мести коня, докато гледаш офицера

Депутатът от "Продължаваме Промяната – Демократична България" Манол Пейков описа ситуацията в страната като "безутешна" и заяви, че държавата е напълно овладяна. Той използва шахматна метафора, за да опише поведението на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

"Борисов е стар политически играч и той обича да нарежда фигурите на масата. Докато си се вгледал в дъската и леко обърнеш гърба, той премества местата на офицера и коня и ситуацията е съвършено различна", коментира Пейков.

Относно Бюджет 2025, издателят беше категоричен, че финансовата рамка обслужва само силовите структури.

"В тоя бюджет има пари основно за силовите групировки, които пазят комфорта на управляващите", подчерта Манол Пейков пред Георги Любенов.

Прогноза за балотаж между ГЕРБ и ДПС

В панела на политическите анализатори Нидал Алгафари хвърли "бомба" с прогнозата си за предстоящите президентски избори. Според него, политическата логика води към неочакван финал.

"На балотаж може да се окаже, че ще бъде кандидат-президентската двойка на ГЕРБ и на балотаж ще отиде кандидат-президентската двойка на ДПС", прогнозира Алгафари.

Явор Дачков беше още по-краен в оценката си за управлението на столицата, наричайки го "катастрофа".

"Мисля, че управлението на г-н Терзиев е катастрофа. Той абсолютно не се справя. Каквото беше управлението на Благомир Коцев във Варна, преди да го направят герой, като го сложиха в ареста", заяви Дачков, цитиран от БНТ.

Настимир Ананиев контрира с тезата, че новият бюджет ще удари джоба на всеки българин.

"Българите ще се събудят по-бедни и проблемът е, че евроскептиците ще обвинят еврото, а ще е виновен бюджетът на Борисов", категоричен бе Ананиев.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари