Рап и поезия в памет на убитата Маги

0
Страх, паника и гняв заливат Хасково след смъртта на младото момиче
Страх, паника и гняв заливат Хасково след смъртта на младото момиче

Страх, паника и гняв заливат Хасково след смъртта на младото момиче

Жестокото убийство на Магдалена Русева от Хасково предизвика силна емоционална реакция сред жителите на града, като скръбта и гневът намериха израз в творчески форми. Хасковският рапър Георги Славчев, известен като Slavchev, публикува в YouTube своя най-нов проект, озаглавен "Един миг" и го посвети на убитото момиче.

В същото време, известният хасковски читалищен деец и поет Александър Милушев сподели във Фейсбук стихотворението си "Реквием за една звездичка".

РЕКВИЕМ ЗА ЕДНА ЗВЕЗДИЧКА

/ НА МАГДАЛЕНА /

Защо, о, Господи! Кажи ми!

Една звездичка на небето тук изгря.

Тя бе на осемнадесет години,

красива като всички пролетни цветя!

Красива като Българска Мадона,

и чиста като момина сълза.

Загина като жертва на нагона,

на дрогата – цената беше тя.

Така ли трябва да изпращаме цветята,

които Българската майка, тук роди!

Нали в България най – важни са децата,

страната ни вековна да се възроди.!

Как утре ний децата си ще пуснем,

спокойни да ги срещнем у дома?

Или най – безсловестно ще допуснем,

страхът да сграбчи нашите сърца!

Добре ли сте и Вие местни депутати,

забравили за „Приказка за стълбата"

в часа, когато взехте своите заплати,

а гласоподавателите Ви ,

оставени на произвола след това!

А Вий родители, обрекли се на работа за хляба,

поспрете се и в къщите си погледнете!

Не ги презадовалявайте, не трябва!

На българските добродетели ги научете!

За да няма повече звездички

без време на небето отлетели.

И за да могат всички ученички,

на бала да са чистички и бели...

Двете произведения бързо се разпространиха в социалните мрежи и видеоплатформите като израз на колективната скръб.

Възмущението в града не стихва след разкритията около смъртта на Магдалена. Страх, паника и гняв продължават да тресат Хасково след твърденията на близки на убитата, че в града действа банда, която е набелязала млади момичета в списък за отвличания и изнасилвания.

Майката на Магдалена – Лидия Трендафилова, заяви, че името на дъщеря й е било в списък и вече било "зачертано". Според жената убийците на момичето са повече от един. Информацията за списъка се разпространява предимно от възрастни, които твърдят, че са я получили от деца, но все още не е ясно откъде тръгва тази информация.

МВР започна вътрешна проверка на действията на полицията по случая "Маги". Проверяват се и слуховете за поръчители на заснети на видео гаври с млади момичета от града, които стигат до т.нар. тъмна част на интернет.

За убийството на Магдалена е обвинен 17-годишният Иван Костов, който остава в ареста след решение на съда. Младото момиче беше обявено за общонационално издирване след сигнал от роднините ѝ на 26 април, а тялото й беше открито четири дни по-късно – привечер на 30 април, в необитаем имот на ул. "Амур" в Хасково.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари