Радослав Петров: Безбожници и болни мозъци разбиха манастира, търсили са пари
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 1

Кметът на Батановци съобщи, че в храма "Свети Спас" са разбити вратата и касата за дарения
Вандали са разбили манастира "Свети Спас" в Батановци през нощта, съобщи кметът на града Радослав Петров. Извършителите са проникнали в религиозния обект с цел кражба, като основна мишена е била касата за дарения.
В публикация в социалните мрежи кметът Петров изрази възмущението си от случилото се, като цитира информация от Bulgaria ON AIR. "Тази нощ безбожници и болни мозъци са разбили божия ни дом. Разбити са вратата и касата за дарения и са търсили пари, нищо друго не е покътнато", информира градоначалникът.
Въпреки посегателството, извършителите не са открили пари в касата за дарения. Кметът обясни причината: "В касата нямаше никакви пари, тъй като след всеки празник се прави комисия и всички събрани средства се описват и прибират".
Веднага след инцидента е подаден сигнал към полицията. Въз основа на предишни подобни случаи в града, местната администрация планира да въведе допълнителни мерки за сигурност.
"Още утре ще поставим СОТ на манастира! Всеки да си носи греховете! Има един дето вижда всичко! Жалко за такива!", допълни Радослав Петров.
Предишни вандалски прояви в Батановци
Това не е първият случай на вандализъм в града. Според информацията, поради зачестили вандалски прояви, в много части на Батановци вече са инсталирани камери за видеонаблюдение. Записите от тях са уловили и други инциденти, включително случай, при който деца унищожават великденската украса в града.
В контекста на последните събития, кметът Петров призова гражданите да не остават безучастни, ако станат свидетели на подобни противообществени прояви.
Докладвай този коментар за нередност
×100%: Черни вонливи насрани опикани крадливи цигани