Промени в условията за получаване на обезщетение за безработица
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1
Затягат се мерките за получаване на обезщетение за безработица.
Човек трябва да се е осигурявал минимум една година в последната година и половина, за да получава парите, информира btvnovinite.bg.
Променя се и изискването за натрупан стаж, спрямо който се преценява колко дълго да се изплаща обезщетението. Например, за да се изплаща една година, безработният трябва да има 15 години стаж, натрупан след 2001 г.
Увеличава се размерът на минималното обезщетение от 7,20 лв. на 9 лв.
От тази година то ще се дава и на хората, които напускат по предложение на шефа си срещу уговорено обезщетение. Досега те имаха право на обезщетение спрямо дохода си.























Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК