Прокуратурата разследва 14 сигнала за фалшиви сертификати за ваксинация
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Възложени са и проверки от страна на МВР
Прокуратурата е образувала 14 преписки за издадени фалшиви сертификати за ваксинация. Те са в 7 области в страната, като най-много са в София, съобщи пред bTV говорителят на главния прокурор Сийка Милева.
По сигналите за фалшиви удостоверения за поставени ваксини работят и органите на МВР. По-голямата част от тях са постъпили през изминалия септември.
Лекари посочиха пред бТВ за многобройни случаи, в които българи в чужбина, пътуват специално до родината, за да се снабдят с фалшив ковид-сертификат, защото там, където живеят, това е невъзможно.
Снабдяването с фалшив документ за здравословно състояние е престъпление, което се наказва с до 2 години лишаване от свобода и пробация, припомнят експерти.






















Бавят премахването на незаконните постройки в местността...
Военният министър не вижда заплаха в самолетите на САЩ
9-годишно българче стана световен шампион по скоростна...
Липсва финансиране за цялостен ремонт на подлеза на...
Кондуктор удари жена с касов апарат