Представяне на книга за културното наследство на арменците в България
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0
В петък, 06 юли, от 18:00 часа в Историческия музей ще започне представянето на книгата „Опазване и съхраняване на културното наследство на арменците в България: актуално състояние и проблеми“.
Автор на монографията е д-р Надя Владимирова. Организатори на събитието са Издателство „Авангард принт“ и Регионален исторически музей – Русе.
Монографията е разработена въз основа на успешно защитен дисертационен труд от автора в Университета по библиотекознание и информационни технологии (УниБИТ) – София през 2015 г. Книгата стъпва на теренно изследване, проведено в продължение на четири години и обхванало осем български града с арменска общност - София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Шумен, Хасково и Пазарджик и един град в чужбина - Рим, Италия. Трудът се фокусира върху актуалното състояние на общността, културното наследство и проблемите на неговото опазване и съхраняване.
Д-р Надя Владимирова е възпитаник на Университета по библиотекознание и информационни технологии (УниБИТ). От 2013 г. Надя Владимирова работи като експерт в Отдел „Държавен архив” – София.
Книгата се издава с финансовата подкрепа на Министерството на културата и Фондация „Калуст Гулбенкян“ (Португалия).
Още предстоящи събития
-
„Лешникотрошачката“ се завръща на сцената на Русенската...
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Русенската опера посреща Коледа с интимен концерт и греяно...
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Благотворителен концерт за ремонт на храм "Свети Николай"
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
"Алис в страната на сънищата" оживява на русенска сцена
Харесвания: 0 | Коментари: 0





















Да обикаляме ли, или да газим в калта?
Вдигнаха флага на "Храбри" – първият нов боен кораб от 100...
Такситата надуват цените ударно в цяла България
Бензинът в САЩ стана по-евтин от този в Русия
Ресторантите в Русе въвеждат авансово плащане за Нова година...