Правителството на Франция подаде оставка
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

Френският премиер Бернар Казньов подаде тази вечер своята оставка и оставката на правителството си, след като Конституционният съвет офциално потвърди избирането на Еманюел Макрон за президент на Франция, предаде Франс прес, цитира БТА.
В съобщението за медите се казва, че президентът Франсоа Оланд, чийто мандат изтича в неделя, 14 май, е приел оставката, очаквана "в съответствие с републиканската традиция", и е помолил Казньов да изпълнява текущите си задължения до сформирането на ново правителство, предвидено за началото на следващата седмица.
Държавният глава тази сутрин председателства последното си заседание на Министерския съвет. Предаването на властта на Макрон ще стане в неделя в Елисейския дворец.
Конституционният съвет днес официално провъзгласи днес 39-годишният Макрон за президент на Франция, избран с 66,1 процента от гласовете срещу 33,9% за Марин льо Пен на втория тур на 7 май.




















Община Русе бави ремонта на язовир "Николово"
Община Русе бави ремонта на язовир "Николово"
Европа спира винетките, ще плащаме на километър
Изтрита пешеходна пътека застрашава ученици в Русе
Изтрита пешеходна пътека застрашава ученици в Русе