ПП-ДБ работи по споразумение за президентските избори

0
Лидерът на ДСБ критикува главния прокурор и ДАНС, призова за евроатлантически президент
Лидерът на ДСБ критикува главния прокурор и ДАНС, призова за евроатлантически президент Видео: БНТ

Лидерът на ДСБ критикува главния прокурор и ДАНС, призова за евроатлантически президент

Висшият съдебен съвет е нелегитимен, а за главния прокурор и да не се говори. Това заяви в предаването "Говори сега" по БНТ лидерът на ДСБ и заместник-председател на Народното събрание от ПП-ДБ Атанас Атанасов.

Той категорично подчерта, че ПП-ДБ няма да подкрепят кандидатурата на Деньо Денев за председател на Държавна агенция "Национална сигурност".

"Този човек не е безпристрастен политически. ДАНС в момента е почивна станция, трябва да противодейства на рисковете за националната сигурност," заяви Атанас Атанасов.

Критики към президента Радев

Лидерът на ДСБ отправи остра критика към президента Румен Радев, като го обвини, че защитава руските интереси. Това не е първото такова изказване на Атанасов – през май и август 2025 г. той многократно критикуваше държавния глава за проруска ориентация.

"Затова алармирам демократичната общността да се мобилизираме, за да можем на следващите президентски избори да издигнем и да изберем човек, който категорично гледа на запад," заяви Атанасов.

Подготовка за президентските избори

Заместник-председателят на Народното събрание обяви, че ПП-ДБ работи по споразумение за общо явяване на президентските избори през 2026 година.

"Имената едно по едно ще дойдат. Ние сме в етап на изработване на споразумение за общо явяване на президентските избори между коалицията 'Продължаваме Промяната' - 'Демократична България' и форум на много активни хора за демократично действие," обясни той.

Позиция към ГЕРБ

Атанас Атанасов коментира и управляващата коалиция, като заяви, че ГЕРБ представлява статуквото.

"ГЕРБ е статуквото. Те са коалиция с БСП, как ще се разберат за президентските избори," попита риторично лидерът на ДСБ.

Изказването на Атанас Атанасов идва на фона на продължаващата политическа криза в съдебната власт след решението на Върховния касационен съд относно изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • -1
    9
    гледам
    тези дето щели да издигат президент нещо се оттичат полека-лека към канала, щом и шиши ги изпревари, маани, маани! С кого ще правят споразумение, никак не е ясно! С баце и шиши нивгаш както казват, с коцето също, какво остана?!? Май меч и руди гела?!? Жив да не бех!🤣🤣🤣
  • 1
    8
    Русенец
    До 7 Колега, няма да е от естествена смърт, ще му помогнат ... В пРоZZия индивиди на тези позиции рядко стигат до естествена смърт.
  • 1
    7
    Мухахахахаха
    До 6 Като се гътне путака и русламската кочина бъде разчленена между Китай и Запада, ще ви гледам сеира на вас русофилистиците без ръждивите рубли, как Рублен, Късопишков и останалата "патрЕотична" пасмина изтичате в канала ...
  • -1
    6
    хи, хи
    затова ли си отиде с едноцифрен рейтинг?!? Направо да го издигат, ще гледаме сеира!
  • 1
    5
    Мухахахахаха
    Президент Росен Плевнелиев е несравнимо висока топка, класи над зеления чорап Рублен Боташев.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари