Пожар възникна до жилищни блокове в столичния квартал „Люлин“

0
Сухи треви и храсти горят в близост до хипермаркети на булевард „Панчо Владигеров“
Сухи треви и храсти горят в близост до хипермаркети на булевард „Панчо Владигеров“ Снимка: Андрей Деновски / NOVA

Сухи треви и храсти горят в близост до хипермаркети на булевард „Панчо Владигеров“

Сериозен пожар избухна този следобед в района на столичния квартал „Люлин“. Огънят е обхванал сухи треви и храсти край булевард „Панчо Владигеров“, в непосредствена близост до два големи търговски обекта.

По информация на телевизия NOVA, сигналът за инцидента е подаден около 16:50 часа на 27 юли. Според очевидци, пламъците се разпространяват бързо заради силния вятър в района. За момента няма информация за пострадали, нито за нанесени щети на жилищни сгради.

„Няма непосредствена опасност за блоковете в близост до огнището,“ съобщават от NOVA, като се позовават на официална информация.

Снимки, публикувани от мястото на инцидента, показват гъсти облаци дим, които се издигат от поляните и се виждат дори от Северната скоростна тангента на София. Към момента не са ясни причините за възникването на пожара.

На място са изпратени екипи на пожарната, които работят по овладяване на огъня.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Семеен скандал.

Жената крещи:

– Господи, защо не ме прибереш?

Мъжът:

– Господ да не е луд като мене, ма...

Нови коментари