Пожар изпепели къща в местността „Хайдук дере“

0
Три екипи огнеборци се бориха с пламъците над шест часа
Три екипи огнеборци се бориха с пламъците над шест часа Снимка: БГНЕС / Архив

Три екипи огнеборци се бориха с пламъците над шест часа

Тежък уикенд с мащабни материални щети отчетоха огнеборците в Русе. Поредица от инциденти, включващи напълно изгоряла къща, запален локомотив и зрелищна катастрофа в центъра на града, вдигнаха на крак екипите на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (РДПБЗН) през последните дни.

Огнен ад в "Хайдук дере"

Най-тежкият инцидент е регистриран в нощта срещу понеделник. Сигнал за горяща къща в местността "Хайдук дере" е подаден малко след 01:00 часа. Три противопожарни екипа са се отзовали на мястото, но са срещнали сериозни затруднения.

Комбинацията от дървена конструкция на сградата и силния вятър е довела до бързото разпространение на огъня, който е обхванал цялата постройка с площ над 150 квадратни метра. Гасенето е продължило повече от шест часа – до 07:15 сутринта. Въпреки усилията на огнеборците, къщата и цялото имущество в нея са напълно унищожени.

Според първоначалния оглед, причината за бедствието е късо съединение в електрическата инсталация, което е запалило електрическото табло. За щастие, няма пострадали хора.

Технически отказ запали локомотив

Ден по-рано, на 14 февруари, сериозен инцидент е възникнал и в железопътния транспорт на града. Електрически локомотив се е запалил на гара "Разпределителна". Сигналът е подаден малко преди 16:00 часа.

Наложило се е незабавно спиране на електрозахранването в контактната мрежа, за да могат екипите на пожарната да започнат гасенето. Установено е горене в касетите на машината. Инцидентът, който е овладян благодарение на намесата на огнеборци и железопътни служители, се дължи на "техническа неизправност" – термин, който често сигнализира за остаряла техника или проблеми с поддръжката на подвижния състав.

Кола по таван на булеварда

Тази сутрин натовареният трафик в Русе бе белязан от тежка катастрофа на булевард "Придунавски", точно срещу сградата на Регионалната здравна инспекция (РЗИ). Лек автомобил е самокатастрофирал и се е обърнал по таван на пътното платно.

Водачът на автомобила – жена, е извадена от преобърнатото превозно средство с помощта на екип на пожарната. Тя се е разминала без сериозни наранявания, но инцидентът отново повдига въпроса за скоростта на движение по крайбрежния булевард.

През почивните дни екипите на пожарната са реагирали и на множество сигнали за произшествия, свързани със силния вятър, включително паднали дървета в района на хижа "Приста", квартал "Възраждане" и село Ряхово.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Заради 99% от политиците, останалите имат лоша репутация!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари