Повечето държави от ЕС са овладели епидемията
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Повечето държави от Евросъюза са овладели епидемията от COVID-19.
Това съобщи заместник-председателят на Европейската комисия Марош Шефчович след днешното заседание на министрите по европейските въпроси.
В Белгия пикът е бил преминат на 12 април и оттогава се констатира трайно намаляване на броя на заболелите.
Нидерландия ще отвори частично детските градини и яслите от 11 май. В Румъния част от ограничителните мерки ще започнат да отпадат след 15 май.
Кипърските власти също предвиждат още в началото на следващия месец да започнат поетапно снемане на ограниченията.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра