Полски изтребители прехванаха руски разузнавателен самолет над Балтийско море

2
Машината Ил-20 е летяла без летателен план и с изключен транспондер
Машината Ил-20 е летяла без летателен план и с изключен транспондер Снимка: Асен Игнатов / Архив

Машината Ил-20 е летяла без летателен план и с изключен транспондер

Полски изтребители МиГ-29 са прехванали и ескортирали руски разузнавателен самолет Ил-20 над Балтийско море. Инцидентът е станал във вторник, 28 октомври, съобщи Оперативното командване на полските въоръжени сили в сряда.

Руската машина е извършвала полет в международното въздушно пространство, но без представен летателен план и с изключен транспондер, предаде "Ройтерс".

Полските пилоти са установили визуален контакт с руския самолет и са го ескортирали извън зоната на отговорност. Уточнява се, че руският Ил-20 не е нарушил полското въздушно пространство.

Военен говорител заяви пред полската телевизия "Те Фау Ен 24" (TVN24), че прехващането е извършено над водите северозападно от полския град Устка.

"В такива случаи във въздуха за броени минути се вдигат наши самолети от авиобазата Малборк. Пилотите поддържат визуален контакт, за да заявят присъствието си на пилотите на руските самолети" – обясни говорителят.

Полша, която е член на НАТО и Европейския съюз, е един от ключовите съюзници на Украйна и служи като важен център за оръжейни доставки за Киев, посочва агенция ДПА.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари