Полиция, НАП и ТОЛ блокираха пътя Силистра - Шумен

0

Съвместната операция обхвана рисковия участък до община Дулово

Над 350 моторни превозни средства бяха проверени днес по време на мащабна съвместна операция на органите на реда, приходната агенция и ТОЛ управлението по рисковия път между Силистра и Шумен, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Акцията е част от засилените мерки за намаляване на тежките пътнотранспортни произшествия в региона.

Три пропускателни пункта и широкообхватен контрол

Контролната дейност е била съсредоточена изцяло по първокласното трасе I-7, обхващайки териториите на общините Алфатар и Дулово. За целите на операцията са изградени три контролно-пропускателни пункта. Проверките са се извършвали по метода на широкообхватния контрол, като на правите участъци са позиционирани две мобилни камери за скорост.

В акцията са се включили екипи на сектор „Пътна полиция“, охранителния състав на РУ - Силистра и РУ - Дулово, инспектори от Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“, НАП и Националното ТОЛ управление. Фокусът е паднал върху шофирането с превишена скорост, употребата на алкохол и наркотици, техническата изправност, както и използването на обезопасителни колани и детски столчета.

Арест за алкохол и десетки глоби

В хода на специализираната операция са проверени общо 358 моторни превозни средства и 379 лица. Установените нарушения са санкционирани с 3 акта и 37 глоби по фиш.

Полицейските служители са засекли трима водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол. При един от тях дрегерът е отчел над 1,2 промила. Мъжът е задържан, а по случая е образувано досъдебно производство.

Паралелно с това са връчени електронни фишове за превишена скорост на 17 водачи, а спрямо един е приложена принудителна административна мярка. С мобилните технически средства са заснети 48 клипа за нарушения на скоростните режими.

В района на община Дулово инспекторите са се натъкнали и на нерегламентиран превоз на животни без нужните разрешителни документи. Случаят е предаден на служители от Областната дирекция по безопасност на храните, които са взели отношение на място.

Рискови трасета и регулярни акции

Направлението Силистра – Шумен, заедно с пътищата към Русе и Добрич, е определено като изключително рисково по отношение на броя катастрофи с убити и ранени. Тази оценка стъпва на обстоен шестмесечен анализ на сектор „Пътна полиция“.

За да се противодейства на негативната тенденция, директорът на ОДМВР - Силистра старши комисар Пешо Петров е разпоредил провеждането на регулярни полицейски операции по тези основни артерии, включително чрез линеен контрол. Само преди дни при сходна акция по пътя Силистра – Русе бяха проверени над 200 автомобила и констатирани 73 нарушения на правилата за движение.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Викторина...

Водещият задава въпрос:

- Името на първата жена-летец?

Отговор от публиката:

- Баба Яга!

Нови коментари