Почина професор Радка Влахова-Руйкова

3
Проф. Влахова - Руйкова е учен българист. Работи в областта на синтаксиса, компютърната лингвистика, приложната лингвистика, лингвистиката на текста
Проф. Влахова - Руйкова е учен българист. Работи в областта на синтаксиса, компютърната лингвистика, приложната лингвистика, лингвистиката на текста Снимка: Флагман

На 66-годишна възраст почина уважаваният преподавател от Софийския университет проф. д-р Радка Влахова-Руйкова

Дълги години тя работи в областта на синтаксиса, компютърната лингвистика, приложната лингвистика, лингвистиката на текста, уточнява Флагман.бг.

Обичана и уважавана като преподавател във Факултет Славянски филологии на СУ "Св. Климент Охридски", тя е била лектор в Лайпцигския университет и гост-лектор в няколко европейски университети в Италия, Германия и Гърция.

Поклон пред паметта й!

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари