Пиронкова отпадна от Истанбул след драма

0
Българката бе на крачка от осминафиналите в турнира
Българката бе на крачка от осминафиналите в турнира Снимка: БГНЕС

Цветана Пиронкова отпадна от тенис турнира в Истанбул от категорията WTA International. На четвъртфиналите тя отстъпи от Урсула Радванска от Полша с 2-6,6-3, 6-7(5).

Първата част  започна отлично за Пиронкова, която проби Радванска и поведе с 2:0, но след това допусна спад в играта и загуби първия сет с 2:6. В началото на втората част   ролите се размениха. Пиронкова  поведе с 5:0  и даде само три гейма  на полякинята. Българката затвори сета с 6:3. Третата част бе много оспорвана и равностойна, като вървеше гейм за гейм. На два пъти Пиронкова сервираше за крайния успех (при 5:4 и 6:5), но и в двата случая Радванска пробиваше.

Стигна се до тайбрек, в който  полякинята поведе с 6:1 точки. Цвети спаси 4 мачбола, но при петия полякинята се наложи и приключи двубоя. На полуфинал, Радванска ще спори с победителката от двубоя Роберта Винчи - Магдалена Рибарикова. С достигането си до четвъртфиналите в Истанбул Цвети си гарантира 60 точки за ранглистата.

Източник: Канал 3

Навън е такова време, че излизаш по тениска, срещаш някой с пуловер и се чудиш: кой от вас е идиот!?