Пилот загина при катастрофа на пистата Нюрнбургринг

1
Шестима са в болница след масовия сблъсък
Шестима са в болница след масовия сблъсък Снимка: Global Look Press

Шестима са в болница след масовия сблъсък

66-годишният финландец Юха Миетинен загина, а други шестима състезатели бяха ранени при тежка верижна катастрофа по време на квалификациите за 24-часовата надпревара на германската писта "Нюрбургринг". Инцидентът доведе до незабавно спиране на съботната програма и развяване на червени флагове.

Трагедията на завой "Клостертал"

Масовият сблъсък се е случил още в ранните етапи на надпреварата от сериите NLS. В третата обиколка на тесния участък "Клостертал" общо седем автомобила са загубили контрол и са се ударили един в друг. Първоначалните неофициални информации сочат, че възможната причина за липсата на сцепление е голям разлив на масло по асфалта.

Миетинен, който е управлявал автомобил "BMW 325i", е поел най-тежкия удар. Спасителните екипи са пристигнали за минути и са извадили финландеца от разбития болид, за да го транспортират до медицинския център на трасето.

От организационния комитет: "Въпреки незабавното пристигане на спешните служби, медицинските екипи не успяха да спасят пилота Юха Миетинен. Той почина в медицинския център, след като всички опити за реанимация се оказаха неуспешни."

Останалите шестима пилоти, участвали в катастрофата, са откарани в близки лечебни заведения за обстойни прегледи. Според медицинските доклади, нито един от тях няма животозастрашаващи наранявания.

Отзвукът сред състезателите

В злополучното състезание участие взе и четирикратният световен шампион във "Формула 1" Макс Верстапен. Нидерландецът, който пилотира "Мерцедес", не е бил въвлечен във верижния сблъсък и се е прибрал невредим в бокса.

Макс Верстапен: "Шокиран съм от случилото се днес. Моторният спорт е нещо, което всички обичаме, но в моменти като този си припомняме колко опасен може да бъде. Изпращам своите най-искрени съболезнования на семейството и близките на Юха."

Заради трагичния изход организаторите взеха решение да не подновяват състезателната сесия в събота. Неделната програма на пистата "Нюрбургринг" ще бъде открита с минута мълчание в памет на загиналия ветеран.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Любовницата се облича, оправя си косата пред огледалото и пита мъжа:

– И жена ти също ли е красива!?

– Не, същата като теб е!

Нови коментари