Петър Петров: Шофьорите са заложници на икономически интереси

0
"Възраждане" атакува здравното министерство заради тестовете за наркотици
"Възраждане" атакува здравното министерство заради тестовете за наркотици Видео: Safe News

"Възраждане" атакува здравното министерство заради тестовете за наркотици

"Възраждане" ще гласува "за" вота на недоверие към кабинета "Желязков", който ще се проведе днес в Народното събрание. Това потвърди народният представител Петър Петров в кулоарите на парламента, като посочи конкретни причини за решението на парламентарната група.

"Ще подкрепим вота на недоверие. Винаги, когато сме подписвали вотове на недоверие и когато сме гласували последните четири години вотове на недоверие, сме очаквали те да са успешни", заяви Петров, цитиран от Safenews.

Хаос с тестовете за наркотици

Основен акцент в изказването на депутата бе проблемът с полевите тестове за наркотици и забавянето на кръвните проби на шофьорите. Петров разкри детайли от проведена вчера кръгла маса, посветена на темата, на която са отсъствали ключови представители на изпълнителната власт.

"Вчера се проведе кръгла маса по два проблема: с недостоверните полеви тестове за употреба на наркотици и техните аналози, и проблемът с бавното получаване на кръвните изследвания в лабораториите", обясни народният представител.

Според него на дискусията не са присъствали представители на Министерството на здравеопазването (МЗ) и Военномедицинска академия (ВМА), въпреки че проблемите са пряко свързани с Наредба №1 от 2017 година.

Институционален сблъсък

Петър Петров изнесе данни за сериозно разминаване в информацията между министерствата. По думите му, здравният министър е заявил на 25 ноември, че се подготвя работна група за промени в наредбата. В същото време, представители на Министерството на правосъдието и МВР са потвърдили, че още през август месец са приключили съгласувателната процедура и са изпратили становищата си към здравното ведомство.

"Оказва се, че някой ме е излъгал, ако това наистина е така", коментира Петров и добави, че е внесъл въпрос към министъра на здравеопазването за причините за четиримесечното забавяне.

Икономически интереси и нови лаборатории

От "Възраждане" подозират, че зад забавянето на новите четири лаборатории и промените в наредбата стоят икономически интереси.

"Всички български граждани, които шофират, стават заложници на евентуални икономически интереси и на опасността да бъдат тествани с едни недостоверни полеви тестове", категоричен бе Петров. Той подчерта, че шофьорите продължават да чакат с месеци, за да докажат невинността си.

Партията ще гласува против бюджетните рамки и ще подкрепи вота на недоверие, който се очаква да бъде гласуван днес следобед.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю с млад милионер:

- Как реализирахте първата си голяма печалба?

- Продавах противозачатъчни сутринта след студентския празник в Банско.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари