Първо място за русенци на зоналното по пожароприложен спорт

0

Русенският спортен клуб „Михаил Чубуров” спечели първото място в комплексното класиране в зонално първенство по пожароприложен спорт.

В надпреварата участваха представителните отбори от областните управления „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Разград, Силистра, Търговище и Русе. Те мериха сили в четири дисциплини – “100 метрова пътека с препятствия”, “Пожарна щафета 4х100 метра“, и “Бойно разгръщане от мотопомпа” и най-атрактивна част – „Изкачване с щурмова стълба”.

След оспорвана борба златните медали и купата за първо място станаха притежание на огнеборците от Русе. На второ място се класира тимът от Разград, а на трето – остана Търговище.

В дисциплината „100 метра пътека с препятствия” на първите три места индивидуално се класираха – 1. Иво Стоянов, 2. Драгомир Николов и трети Николай Халачев – и тримата от ОУПБЗН-Русе.

В дисциплина „Изкачване с щурмова стълба” отново само русенци са на първите места: 1. Мартин Александров, 2. Драгомир Николов и 3. Момчил Кирилов.

В отборната дисциплина “Пожарна щафета 4х100 метра с препятствия” отново русенските огнеборци заеха първото място.