Откриха телата на изчезналите в река Струма деца

0
Шестгодишно дете оцеля при трагедията край село Пастух
Шестгодишно дете оцеля при трагедията край село Пастух Снимка: БТА

Шестгодишно дете оцеля при трагедията край село Пастух

Телата на възрастно семейство и двете им внучета на 8 и 11 години бяха открити във водите на река Струма в близост до кюстендилското село Пастух, след като семеен пикник завърши фатално. Единственият оцелял е шестгодишно дете, което не е влязло в реката и е успяло да изтича на шосето, за да потърси помощ, съобщават от БНТ.

Семеен пикник завършва фатално

Трагичният инцидент се разиграва, когато бабата, дядото и трите им внучета отиват на почивка край бреговете на реката. Според първоначалната информация възрастната двойка и двете по-големи деца решават да влязат във водата, където попадат в дълбок и опасен участък.

Най-малкото дете, което е на 6 години, остава на брега. Виждайки какво се случва, то започва да тича към близкия път, за да търси спасение и да повика хора. По информация на медията детето е физически невредимо, но се намира в състояние на силен шок.

Часове наред издирване

Веднага след подаването на сигнала започва мащабна операция по издирването на изчезналите хора. В нея се включват служители на МВР - Кюстендил, екипи на пожарната, местни доброволци, както и рибари със своите лодки. За обследване на труднодостъпния район са използвани и дронове.

"Вирът достига дълбочина от 8 - 9 метра", споделят местни жители пред телевизията, описвайки опасностите в този участък на Струма.

Усилията на спасителните екипи продължават часове наред. В крайна сметка телата на четирите жертви са намерени в близост до мястото, където първоначално са влезли във водата.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Мило, ще ме вземеш ли за жена?

- К'ва жена ма, пушиш цигари, пиеш ракия и после биеш тате...на нас с мама такава не ни трябва.

Нови коментари