Откриха обезглавено куче на жп релсите в Русе

1
Подаденият сигнал на телефон 112 остана без реакция от полицията
Подаденият сигнал на телефон 112 остана без реакция от полицията Снимка: Николай Рачев

Подаденият сигнал на телефон 112 остана без реакция от полицията

Обезглавено куче бе открито тази сутрин върху железопътната линия под УМБАЛ "Канев" в Русе. Тялото на животното е било захвърлено на около 20 метра от хеликоптерната площадка на лечебното заведение.

Жестока находка по време на сутрешен крос

Сигналът за бруталното деяние бе подаден до редакцията на Dunavmost.com от русенеца Николай Рачев, който се е натъкнал на трупа по време на редовния си сутрешен крос в района.

Според него престъплението най-вероятно е извършено в изключително кратък времеви прозорец. Когато е преминал през същия участък около 06:45 часа, на релсите не е имало нищо необичайно. При повторното му преминаване в 07:50 часа той е забелязал осакатеното животно.

Институциите не реагират навреме

Веднага след зловещата находка, мъжът е подал сигнал на единния европейски номер за спешни повиквания 112. Въпреки че е изчакал на мястото на инцидента до 08:10 часа, нито един екип на полицията или отговорните институции не се е отзовал на обаждането.

До 3 години затвор за насилие над животни

Подобни прояви на агресия не са просто вандалски актове, а попадат под тежките удари на Наказателния кодекс. Според член 325б, проявата на жестокост към гръбначно животно, която води до неговата смърт или тежко увреждане, е криминализирана. Законът предвижда наказание лишаване от свобода до три години и глоба в размер от 1000 до 5000 лева за извършителите.

Към момента липсва официална информация от МВР - Русе дали е започнало разследване и издирване на извършителя на жестокото престъпление край "малката Виена".

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Снощи реших да съм добра и казах на мъжа ми, че искам да бъда най-добрия му приятел...

– И той к`во?

– Амии, отвори две бири и започна да ми разказва с к'ъв звяр живее...

Нови коментари