Откриха дигитален клуб в читалище "Гоце Делчев - 2009"
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
Пространството осигурява равен достъп до съвременни технологии
Народно читалище „Гоце Делчев – 2009“ в Русе обяви отварянето на нов дигитален клуб, който ще предоставя напълно безплатен достъп до компютърна техника за всички жители на града. Пространството се намира на улица „Пирот“ 5 и е реализирано по национална програма за технологично подпомагане на населението с цел повишаване на цифровата грамотност.
Преодоляване на дигиталното разделение
Клубът е специално оборудван и подготвен да отговори на ежедневните технологични нужди на хората от всички възрасти. От културната институция посочват, че основната задача на новото обособено място е да улесни интеграцията на гражданите в съвременната онлайн среда, където все повече услуги стават електронни.
„Пространството е създадено с цел да предостави равен достъп до технологии и да помогне на жителите на града да се справят по-лесно с предизвикателствата на дигиталния свят“, съобщават от Народно читалище „Гоце Делчев – 2009“.
Национално финансиране
Инициативата е част от по-широк проект за технологично обновяване на базите в страната. Той се реализира по договор BG-RRP-1.024-1023-C01 за изграждане на мрежа от дигитални клубове. Програмата е насочена към всички граждани, които имат нужда от достъп до съвременна техника или искат да подобрят и надградят своите компютърни умения, без да се налага да заплащат входни такси за това.























