Откраднаха оборудване от ТВ оператор, монтирано на стена на блок в Русе

1
Сигналът за престъплението е подаден на 11 май 2025 година
Сигналът за престъплението е подаден на 11 май 2025 година Снимка: БГНЕС

Сигналът за престъплението е подаден на 11 май 2025 година

Полицията в Русе разследва кражба на телекомуникационно оборудване, извършена на територията на квартал „Здравец Изток“. Инцидентът е станал на улица „Димчо Дебелянов“, където неизвестни лица са разбили заключващите механизми на технически шкаф, собственост на кабелен телевизионен оператор.

Сигналът за престъплението е подаден на 11 май 2025 година от служител на фирмата. По думите му, вандалският акт е засегнал пластмасов шкаф, монтиран на около 1.5 метра височина на задната фасада на жилищен блок. Вътре се е намирало оборудване, осигуряващо достъп до интернет и телевизия за живущите в района.

Според предварителните данни щетите възлизат на приблизително 1200 лева. Отнетата техника е от съществено значение за функционирането на услугите в блока, а кражбата е довела до временни прекъсвания на сигнала за абонатите в зоната.

На място е извършен оглед от служители на Второ районно управление – Русе, и е образувано досъдебно производство за престъпление по член 195, алинея 1 от Наказателния кодекс.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари