Нургюл Салимова остана на половин точка от медалите на Световното по ускорен шахмат

0
Нургюл Салимова се класира на четвърто място на световното първенство по ускорен шахмат в Узбекистан Снимка: БТА

20-годишната българка завърши тридневния турнир с 8 точки от 11 възможни. Във финалните три кръга днес тя набра актив от две точки след реми с рускинята Александра Горячкина, победа над китайката Миаои Лу и реми с друга китайка - Чжай Мо, в последната партия.

Салимова остана само на половин точки от трите медалистки - Анастасия Боднарук от Русия, Хумпи Конеру от Индия и Лей Тинцзе, които събраха по 8,5 точки. Шампионката ще бъде излъчена с допълнителен плейофен мач между Боднарук и Конеру, а за Тинцзе ще остане бронзът.

От останалите българки най-напред е Антоанета Стефанова, която с 6,5 точки е на 29-о място. Гергана Пейчева е 45-а с 6 точки, а със същия актив Надя Тончева е на 52-ро място.

В петък и събота в Самарканд предстои и световното първенство по блиц.