Нилската треска отне 17 живота в Гърция
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Здравните власти в Гърция са подложени на жестоки критики заради отложения отговор на разпространението на вируса на Западен Нил, който досега е отнел 17 живота.
В изявление медицинската асоциация на Атина (ISA) критикува генералния секретар на общественото здраве Янис Баскозус, че чак вчера е получил „спешна заповед“ за наземно и въздушно пръскане, за да унищожи огнищата на болести, причинени от комари, в региона на Централна Македония.
„Седемнадесет души трябваше да загубят живота си, стотици трябваше да бъдат заразени и предупрежденията за пътуване трябваше да се издават по отношение на Гърция на върха на туристическия сезон, за да може министерството на здравеопазването най-накрая да осъзнае сериозността на проблема и да предприеме действия“, се казва в декларацията.
Навременната кампания против комарите също щеше да ограничи въздействието върху околната среда, добави асоциацията, настоявайки властите да включат Атика в мисията за обезпаразитяване.





















Почина Маша Станчева
Почина Маша Станчева
Почина Маша Станчева
Шофьорските курсове гонят 2000 лева
Бойко Борисов гарантира стабилност в държавното управление