Николай Попов: Съдиите от ВСС отказаха да се срещнат с нас

0
Темида остана сляпа, но не само за фактите, а и за справедливостта
Темида остана сляпа, но не само за фактите, а и за справедливостта Снимка: Николай Попов / Facebook

Бащата на загиналата Сияна изрази възмущение от отношението на Висшия съдебен съвет към пострадалите от пътни инциденти

Съдиите от Висшия съдебен съвет отказаха да проведат днес среща с близките на жертви на пътни инциденти. Това съобщи в социалната мрежа Facebook Николай Попов, бащата на 12-годишната Сияна, която загина при тежка катастрофа край Телиш през март тази година.

"Както винаги Темида остана сляпа, но не само за фактите, а и за справедливостта. Когато везните се попълват с дори една частица съмнение, справедливостта е химера", написа Николай Попов в емоционалния си пост.

Той подчерта, че близките на жертвите са поискали да зададат въпроси на "първите сред равни между съдиите" защо магистратите остават глухи за техните сигнали и защо български дела се проточват с години. "Дела, които се влачат по 7-8 год. няма в никоя друга европейска страна", посочи Попов.

В публикацията си бащата на Сияна акцентира върху това, че близките на жертвите не желаят да се превръщат в заложници на политически игри и няма да участват в такива. Според него проблемът с изтеклия мандат на ВСС е политически и трябва да бъде решен спешно от политиците.

Николай Попов изрази и недоволство от факта, че въпреки изтеклия мандат, членовете на ВСС продължават да назначават кадри.

В предишни свои публикации бащата на Сияна е отправял критики и към председателя на Върховния касационен съд Галина Захарова, настоявайки тя да приеме среща с близките на загинали при пътни инциденти и да осигури мониторинг на делата, свързани с жертвите на пътя.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари