Незаконна сеч тревожи жителите в квартал "Здравец"

2

Обитатели на общинско жилище унищожават естествения зелен щит на района

Жители на русенския квартал "Здравец Север" сигнализират за притеснителна практика на незаконна сеч покрай железопътната линия в града. Според публикация в популярна местна група в социалната мрежа Facebook, обитатели на общинска къща, намираща се в близост до блок "Шар планина", системно изсичат дърветата, които служат като изключително важен естествен буфер за квартала.

Дърветата като безценен екологичен филтър

Гражданите подчертават огромната важност на зелената растителност по протежението на жп линията. Дърветата там изпълняват няколко критични функции за качеството на живот в прилежащите жилищни сгради. Те не само пречистват въздуха от прахта и фините прахови частици, но и действат като надежден шумоизолатор срещу тежките товарни и пътнически влакове.

"Тези дървета са филтър за по-чист въздух, шумоизолиращ естествен филтър на влака, да не говорим и за поемане на температурите лятото, които и без друго са високи в Русе", споделя авторът на сигнала в своята публикация, подчертавайки естествения охлаждащ ефект на растителността през горещите месеци.

Призив за спешна институционална намеса

Сигналът в социалните мрежи поставя острия въпрос за липсата на контрол над общинската собственост и действията на социално слабите лица, настанени в нея. Възмутеният русенец риторично пита кога нарушителите са засадили поне едно дърво, преди безнаказано да посегнат на вече изградения с десетилетия зелен пояс.

Жителите на квартал "Здравец Север" настояват отговорните местни институции и органите на реда да се самосезират незабавно, да извършат обстойна проверка на място и да предприемат нужните законови мерки, за да спрат окончателно унищожаването на дългогодишната растителност зад блок "Шар планина".

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 3
    1
    1234
    Тази прослойка на обществото, която обитава тези сгради не се интересува от гореизброените фактори и причини. Горят каквото намерят, изсичат всичко в съседство. Нямат нищо на тяхно име, от там и административен акт губи смисъл. Малко патова ситуация. След като съзнателно дупоснаха две поколения да израстнат неуки и неграмотни.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Умната жена ще приготви нещо за ядене на мъжа си, дори когато са скарани.

Умният мъж ще си помисли дали да го яде...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари