Националите ни по аеробика достигнаха два финала в Токио
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Борислава Иванова с ключова роля за успеха в японската столица
Българските състезатели по спортна аеробика се класираха за два финала на историческото издание на Световната купа в японската столица Токио. Националите ни показаха отлична форма в квалификациите и запазиха шансове за медали в две от дисциплините.
Индивидуални постижения и смесени двойки
При жените Борислава Иванова си осигури място сред най-добрите осем гимнастички, които ще се борят за отличията. Тя постигна четвърти по сила резултат от пресявките, получавайки оценка от 18.850 точки. Лидер в квалификациите стана представителката на Украйна Анастасия Курашвили с 20.400 точки. В тази категория премериха сили общо 26 жени.
Успешното представяне на Борислава Иванова продължи и при смесените двойки, където заедно с Христо Манолов влизат във финала с пети резултат от 18.700 точки. В дисциплината се включиха 18 дуета.
При мъжете Александър Мишинков остана на крачка от битката за медалите. Той се класира 12-и в конкуренцията на 20 състезатели с резултат от 18.200 точки, като върховото постижение тук бе на испанеца Мигел Мане с 20.250 точки.
Очаквания за развръзката
Председателят на Съюза по аеробика в България отчете тежестта на надпреварата и високата конкуренция по време на квалификациите.
Димитрина Къндева: "Състезанието беше много дълго - 12 часа. И трите съчетания може да бъдат изиграни по-добре, защото направиха грешки и то средни грешки, няма груби грешки. С груби грешки на финал не може да влезеш. Разликите са много малки, утре ще бъде много оспорвано на финалите."























