Най-тежко пострадалият при катастрофата на пътя Велико Търново - Русе е полицай
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 1

Служителят на реда е предприел опасен обратен завой и колата му е била блъсната
Служител на полицията е сред пострадалите при тежка катастрофа на главния път Велико Търново - Русе, съобщи 24 часа. Инцидентът е станал около 17 часа в неделя, на празника Цветница, в местността Дервент, съобщиха от ОДМВР - Велико Търново.
Според първоначалната информация, 45-годишен мъж от Силистра, който е служител в полицията, е предприел опасна маневра - обратен завой при включване в движението на натоварения път. Автомобилът му е бил блъснат от движеща се по пътя с предимство кола, управлявана от 48-годишен мъж от Полски Тръмбеш.
При сблъсъка са пострадали общо четирима души. Най-тежки са нараняванията на полицая, който е настанен за лечение в областната болница във Велико Търново. Според медиците няма непосредствена опасност за живота му.
От полицията уточниха, че пострадалият служител работи в друга дирекция, не в тази на Велико Търново.
С по-леки наранявания са се отървали водачът и един от пътниците в другия автомобил, които след медицински преглед са освободени за домашно лечение. 21-годишно момиче, което също е пътувало в колата от Полски Тръмбеш, е настанено в болница с порезна рана на главата.
Алкохолните проби и на двамата водачи са отрицателни, както и тестовете за употреба на наркотични вещества.
По случая е започнато следствено дело, което трябва да изясни вината на участниците в произшествието и точния механизъм на катастрофата.
Докладвай този коментар за нередност
×A3: Какво като е полицай, по душа е джигит!