МВР и БЧК в Русе отбелязаха съвместно Световния ден за възпоменание на жертвите от катастрофи

1
Доброволци обясняваха как да реагираме при пътни инциденти
Доброволци обясняваха как да реагираме при пътни инциденти Снимка: Асен Игнатов / Архив

Доброволци обясняваха как да реагираме при пътни инциденти

Областната дирекция на МВР в Русе и местната организация на Българския червен кръст проведоха днес превантивна кампания за Световния ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия. Инициативата се състоя в началото на улица "Плиска", където съвместни екипи от полицаи и червенокръстци разговаряха с шофьори и пешеходци.

Служители на сектор "Пътна полиция" и представители на БЧК обясняваха на гражданите основните рискови фактори за възникване на катастрофи, значението на вниманието и концентрацията при управление на автомобили, както и необходимостта от стриктно спазване на правилата за движение.

Първа помощ спасява животи

Доброволците от Червения кръст предоставяха информация за значението на навременната първа помощ при пътни инциденти. Те припомниха основните правила и действия, които всеки човек трябва да познава в такива критични случаи.

Инициативата цели не само да напомни за мащаба на последствията от пътните катастрофи, но и да насърчи превантивното мислене и активната гражданска отговорност, отбелязаха участниците в нея.

Ден за паметта на жертвите

Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия се отбелязва от 2005 година в съответствие с резолюция на Генералната асамблея на ООН. Денят се чества всяка трета неделя на месец ноември и е посветен на почит към паметта на загиналите, подкрепа за пострадалите и повишаване на обществената отговорност за безопасността на движението.

Само през 2024 година по пътищата на България при 7173 тежки катастрофи са загинали 478 души и са ранени 9054 човека, според данни на Националния център по обществено здраве и анализи.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари