Мъжете от „Дунав” Русе завоюваха върха в отборния шампионат по тенис на маса

2
В неделя момчетата на треньора Петър Петров нанесоха поражение на настоящия шампион “Марек Дигеста”, Дупница Снимка: СКТМ „Дунав” Русе

На 17 и 18 декември се проведе вторият кръг от първия етап на отборния шампионат за мъже в град Варна. Теодор Александров, Кирил Попов и Стефан Лъвчиев направиха три победи.

В съботния ден те победиха Роко, Шумен с 4:0 и Боровец, Горна Оряховица с 4:1.

В неделя момчетата на треньора Петър Петров нанесоха поражение на настоящия шампион “Марек Дигеста”, Дупница.

Стефан Лъвчиев започна мача срещу първата ракета на дупничани Петьо Кръстев. Благодарение на по-добрия си сервис Кръстев спечели и с това даде преднина – 1:0.

Теди Александров не остави шансове на Радослав Котев и изравни 1:1.

В третия мач Кирил Попов срещна Константин Парапанов. Русенецът дръпна бързо с 2:0 гейма, но борбения ветеран Парапанов изравни до 2:2. Треньорът Петров коригира веднага тактиката на Попов и мача бе затворен – 3:2.

Двойката Александров / Попов изненадващо загуби от Кръстев / Котев. Отборния мач започваше отново – 2:2.

Теди Александров срещу Петьо Кръстев – двете първи ракети се срещнаха за да дадат аванс. Александров поведе с 2:0. Къстев изравни, Теди беше уверен в петия решаващ гейм и с това даде преднина на Дунав – 3:2.

Лъвчиев излезе срещу Парапанов. Въпреки че водеше в резултата, русенецът загуби.

Отборния мач достигна своята кулминация – 3:3. Последва безкомпромисна игра на Киро Попов срещу Радослав Котев и победа с 3:0 гейма.

Победата над "Марек Дигеста", Дупница дава сериозна заявка в борбата за титлата.

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!