Жесток побой в Софийско остави възрастен мъж без зрение
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0

39-годишен агресор е задържан за 72 часа, грози го затвор до 10 години
Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност и задържа 39-годишен мъж за нанасяне на тежка телесна повреда на възрастен човек. Инцидентът се е разиграл в град Бухово, а пострадалият е загубил зрението на едното си око вследствие на агресията, предаде NOVA.
Хронология на насилието
Според събраните до момента доказателства, престъплението е извършено на 15 ноември в късния следобед. В заведение в град Бухово е възникнал конфликт, при който обвиняемият е нападнал 67-годишен мъж.
Агресорът е нанесъл множество удари с юмруци и ритници в областта на главата и лицето на жертвата. В резултат на жестокия побой пострадалият е получил тежки наранявания, довели до постоянна слепота с едното око.
Тежки наказания
По случая е образувано досъдебно производство за причиняване на тежка телесна повреда. За това престъпление Наказателният кодекс предвижда наказание "лишаване от свобода" за срок от 3 до 10 години.
С постановление на наблюдаващ прокурор 39-годишният извършител е задържан за срок до 72 часа. Предстои прокуратурата да внесе искане в съда за определяне на най-тежката мярка за неотклонение – "задържане под стража".






















