Малчугани се учат на спортна гимнастика
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

Демонстрации по спортна гимнастика ще направи клуб „Локомотив“ - Тончо Тодоров в ЦДГ „Незабравка“ от 10:30 часа на 13 септември.
Предвидената спортна проява се състои от три части. Първата част ще включва демонстрации на гимнастически уреди. Във втората част децата от детската градина, под ръководството на треньори от спортния клуб, ще имат възможност лично да усетят спецификата на гимнастическите уреди и упражнения. Третата част ще е състезателна. В нея всички деца ще вземат участие в предвидените съревнователни игри, които ще определят победителите.
Спортното събитие се осъществя благодарение на програма „Русе – Европейски град на спорта 2016г.“, с финансовата подкрепа на Фондация „Русе – град на свободния дух“.
Организаторите предвиждат в състезателните игри да вземат участие около 200 деца от детската градина.
Целта на инициативата е формиране на интерес у подрастващите към системни занимания с физически упражнения, с оглед подобряване на здравословното им състояние.
Още предстоящи събития
-
Любо Киров представя нов албум с концерт в Русе
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Ретро парад събира класически автомобили в Русе
Харесвания: 1 | Коментари: 0 -
Подаряват кукления спектакъл "Везната на доброто" в Русе
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Детски риболовен турнир в лесопарк "Липник"
Харесвания: 0 | Коментари: 0

















Надежда Илиева: Половината роми у нас се изнесоха
Слави Василев: Румен Радев се опъна на Доналд Тръмп
Слави Василев: Румен Радев се опъна на Доналд Тръмп
Русия налива 26 милиарда долара в технологии за безсмъртие
Надежда Илиева: Половината роми у нас се изнесоха