Лили Иванова ще изнесе концерт пред храм-паметника „Свети Александър Невски“
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Кулминацията на националното турне за 2026 година е планирана за 2 септември
Лили Иванова ще изнесе концерт на открита сцена пред храм-паметника „Свети Александър Невски“ в София. Мащабното събитие е насрочено за 2 септември 2026 година, съобщиха от екипа на певицата.
В спектакъла ще вземе участие Grand LI Orchestra под диригентството на Константин Добройков. Музикален продуцент на проекта е Ангел Дюлгеров, а програмата ще включва най-големите хитове от кариерата на примата.

Национално турне в 13 града
Концертът в сърцето на столицата е част от мащабното национално турне на Лили Иванова за 2026 година. Обиколката ще премине през 13 български града, като първият концерт ще се проведе на 25 март в Благоевград. Графикът включва още Кюстендил, Габрово, Добрич, Русе, Горна Оряховица, Варна, Бургас, Пловдив, Плевен, Шумен, Хасково и Пазарджик.
Благотворителност и международен престиж
Преди голямото събитие пред „Свети Александър Невски“, певицата ще реализира и други ключови проекти. На 8 май в зала „Арена 8888 София“ ще се състои благотворителен концерт. Средствата от него ще бъдат насочени към здравния фонд на Съюза на артистите в България.
На 24 май 2026 година Лили Иванова ще се завърне на световната сцена с втори самостоятелен концерт в легендарната парижка зала „Олимпия“. Източник от екипа ѝ уточни, че подготовката за международната изява вече тече, като се очаква засилен интерес от българската диаспора в Европа.























