Кметът на Разград не си дава лъвчетата
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Кметът на Разград ще сезира прокуратурата за намерения на фондация "Четири лапи" да изнесе в Холандия двете малки лъвчета Масуд и Терез, и лъва Асен, без знанието и съгласието на общината, която е собственик на животните.
Това съобщи днес на пресконференция д-р Валентин Василев, цитиран от БТА.
Той заяви, че фондацията подготвя документи да изнесе трите лъва от страната на 26 януари, деня в който Общинският съвет трябва да прегласува върнатото от областния управител решение за бъдещето на лъвчетата.
Д-р Василев заяви, че общината не е била уведомена, че двете малки лъвчета се намират в столичния зоопарк и че фондацията възнамерява да ги изнесе от страната. Той бе категоричен, че докато няма влязло в сила решение на Общинския съвет, не може да даде съгласие за заминаването на лъвовете в Холандия.
"Община Разград е собственик на лъвовете, не е прехвърляла собствеността им на фондацията и те нямат фактически правни основания да се разпореждат с тях", каза кметът.
Той добави, че относно тези намерения на фондацията, община Разград е подготвила жалба до Районната прокуратура с искане да се образува предварителна проверка и ако има данни за престъпление да започне досъдебно производство.




















Учители готвят ефективна национална стачка
Продуктите от малката потребителска кошница поевтиняват с...
НОИ отчита масово бягство от пазара на труда преди пенсионна...
НОИ отчита масово бягство от пазара на труда преди пенсионна...
Продуктите от малката потребителска кошница поевтиняват с...