Кметът на Ихтиман забрани разхищаването на питейна вода

0
Забранено е миенето на превозни средства, пълнене на басейни, както и за поливане на овощни, зеленчукови и цветни градини
Забранено е миенето на превозни средства, пълнене на басейни, както и за поливане на овощни, зеленчукови и цветни градини

Забранено е миенето на превозни средства, пълнене на басейни, както и за поливане на овощни, зеленчукови и цветни градини

Кметът на община Ихтиман Калоян Илиев издаде заповед във връзка с разхищаването на питейна вода, съобщиха от Община Ихтиман.

Заповедта е публикувана на сайта на общинската администрация.

Документът гласи, че се забранява използването на питейна вода за небитови нужди на територията на общината. Посочва се, че е забранено миенето на превозни средства с питейна вода, пълнене на басейни, както и за поливане и напояване на овощни, зеленчукови и цветни градини, включително и дворовете на жителите на общината. Заповедта се налага във връзка с продължителното засушаване и намалени дебити на водоизточниците.

Преди дни кметът на община Самоков Ангел Джоргов издаде заповед във връзка с разхищаването на питейна вода. Кметът на община Костинброд Трайко Младенов издаде заповед да се утвърди режимно водоснабдяване в село Градец, считано от 28 юни.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    5
    Аз
    Допълнение: СПОМНЕТЕ СИ ПЕРНИК!
  • 1
    4
    Нищо общо с баба Ванга
    Всичко е , за да крадат и да държат хората в подчинение.Това си е живо издевателство.В тия жеги, веднага след изборите.Спомнете си След толкова обилни дъждове, нима вярвате в безводие точно сега?
  • 1
    3
    Точен
    Водата ще стане по скъпа от златото Казано е преди много години от баба Ванга . Суша киша глад и мор .нека крадът да трупат идва видов ден .
  • 2
    2
    Аз
    Що не им забраните и да се къпят, както сте почнали.Мръснишко е, изчакахте изборите и атакувахте.
  • 2
    1
    А вода на Турция по тяхно...
    ще дадете , нали?А тук ще броите глътките на хората.И при соца така не беше.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Умната жена ще приготви нещо за ядене на мъжа си, дори когато са скарани.

Умният мъж ще си помисли дали да го яде...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари