Китай одобри нова ваксина срещу коронавирус
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Държавната администрация за контрол на фармацевтичните продукти на Китайската народна република одобри инактивирана нова ваксина срещу коронавирус от китайската компания Sinovac Biotech за широко приложение.
Това се казва в изявление на регулатора, пише ТАСС. Пояснява се, че властите са дали на производителя условно разрешение за редовното снабдяване на съответното лекарство на пазара.
Преди това, тази ваксина се използваше в Китай главно за високорискови групи като лекари, чистачи, полицейски и митнически служители и държавни служители. Миналата година Sinovac Biotech, базирана в Пекин, обяви, че събира повече от 500 000 000 долара инвестиции, за да произвежда 600 000 000 дози от собствената си ваксина годишно. Според официалната статистика броят на ваксинираните срещу коронавирус китайци вече е надхвърлил 31,23 милиона.
























Пенсионери: С бонуса от 120 лева ще си купим разфасовано...
Доналд Тръмп: Зеленски не е готов да подпише мирния план
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...