Иван Белчев подкрепя създаването на високотехнологично училище в Русе
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 2

Народният представител застана зад инициативата на БАСКОМ и МОН за 10 такива училища в страната
Народният представител Иван Белчев изрази пълната си подкрепа за инициативата на Българската асоциация на софтуерните компании (БАСКОМ) и Министерството на образованието и науката за създаване на 10 високотехнологични училища в България, като подчерта необходимостта Русе да бъде включен в този списък.
"Подкрепям напълно инициативата на Българската асоциация на софтуерните компании (БАСКОМ) и МОН за създаване на 10 високотехнологични училища в България. Това е пътят към модерно образование, което развива уменията на бъдещето – технологии, критическо мислене, работа с изкуствен интелект," сподели Белчев в своя публикация във Фейсбук.
В позицията си народният представител подчертава, че Русе има необходимите традиции и потенциал за подобно учебно заведение, както и талантливи ученици и учители, които заслужават възможност за развитие без да напускат родния си град.
"Русе трябва да бъде сред тези градове. Имаме традиции, имаме талантливи ученици и учители, които заслужават възможността да учат и създават с помощта на най-новите технологии, без да напускат родния си град," посочва Белчев.
Според него проектът представлява шанс за модернизиране на българската образователна система, правейки я по-адаптивна към съвременните нужди и по-тясно свързана с реалния свят.
Белчев заявява личния си ангажимент към инициативата: "Заставам зад тази кауза – като народен представител, като родител и като човек, който вярва, че знанието движи обществото напред."
Все още не е ясно кога ще започне реализацията на проекта и какви ще бъдат точните критерии за избор на градовете, в които ще бъдат разположени високотехнологичните училища.
Докладвай този коментар за нередност
×ChatGpt: Изкуственият интелект ще ги доусъвършенства в естествената им тъпота! Първо го Забелваш после го...
Докладвай този коментар за нередност
×Аз: Евалла! А високотехнологични учители от къде? Внос? Виетнам?