Слави Трифонов прехвърли вината за случая "Петрохан" изцяло към опозицията

0
Партията на Слави Трифонов организира телевизионен трибунал срещу ПП-ДБ без преки доказателства
Партията на Слави Трифонов организира телевизионен трибунал срещу ПП-ДБ без преки доказателства Видео: Слави Т. Трифонов

Партията на Слави Трифонов организира телевизионен трибунал срещу ПП-ДБ

Депутатите от "Има такъв народ" (ИТН) използваха ефира на своята телевизия, за да превърнат разследването на тройното убийство край хижа "Петрохан" в инструмент за директна политическа разправа. В извънредно издание на "Редколегията" лидерът на партията Слави Трифонов и неговият екип лансираха тезата за умишлен държавен чадър над педофилска секта, насочвайки цялата вина ексклузивно към своите политически опоненти от ПП-ДБ.

"Тази история е отвратителна и поражда толкова много въпроси, които вълнуват всички", заяви Слави Трифонов, преди дискусията бързо да се отклони от криминалните факти към търсенето на партийни дивиденти.

Манипулация чрез административни връзки

Вместо да фокусират критиката си върху дългогодишното бездействие на ДАНС и МВР спрямо организацията на Ивайло Калушев, от ИТН избраха да атакуват конкретни политически фигури чрез асоциация. Тошко Йорданов директно обвини бившия вътрешен министър Бойко Рашков, че по негово време са потънали два сигнала до ГДБОП.

"В България имаш подобна секта, оформена като НПО с политическото покровителство на представители на ПП-ДБ", обяви Тошко Йорданов в ефир.

Като "доказателства" за това покровителство бяха посочени подписано рамково споразумение от бившия екоминистър Борислав Сандов и финансиране за електрически велосипеди, отпуснато от столичния кмет Васил Терзиев. Удобно пропуснатият контекст в този наратив е, че подобни грантове и споразумения се одобряват на база документална изрядност на юридическите лица, а проверката за криминална дейност е изцяло в правомощията на службите за сигурност, а не на общинските съвети или министерствата.

Рразказът на майката

По време на дискусията беше излъчен и запис с майката на едно от момчетата, успели да се откъснат от сектата. Жената шокиращо обвини собствения си син Валери, наричайки го "морален убиец" на тримата мъже, заради това, че е подал сигналите и е разкрил извратените практики в хижата.

Александър Вълчев коментира показанията на момчето, според които лидерът на групата е използвал дълбока психологическа манипулация, сеанси за "минали животи" и езотерични концепции за енергии, за да прикрива и оправдава сексуалните злоупотреби с малолетни.

Цената на политическия цирк

Докато политиците използват бруталното престъпление като бухалка в навечерието на поредната политическа криза, истинският проблем остава на заден план. Системният провал на държавата да контролира затворени общности, опериращи под прикритието на неправителствени организации, потъва в шума на взаимните партийни обвинения. Когато една трагедия се превърне в предизборна дъвка, истинските виновници за институционалното късогледство обикновено остават скрити.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Москва.

Тъщата решава да уреди последното си изпращане и се обръща към зетя:

- Ето ти тук 200 хиляди рубли. Прави каквото знаеш, но искам да бъда погребана на Червения площад!

Зетят взел парите и излязъл. След два часа се връща и направо при тъщата.

- Не ме питай какво съм правил, при кого съм ходил, но утре точно в 6 сутринта трябва да си там!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари