Институциите си прехвърлят болен от коронавирус
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Сами си правят тест, а възрастен мъж е с положителна проба и пневмония
Семейство разказа за битката с вируса, която води и помощта, която според тях не идва.
Възмутената Цветелина Трайкова от столичния квартал „Чепинци“ сподели, че институциите си прехвърлят болния ѝ от коронавирус баща, който се лекува вкъщи и е в тежко състояние, предаде bTV.
„На 18 се разболява, изписва му се левокса, без изследвания. Той го изпива, продължава да вдига температура, отива на рентгенова снимка, майка ми е добра, на баща ми - с двустранна пневмония. Дава им се друго лекарство, майка ми се оправя, той – не. Вдига температура периодично и кашля.
С наша инициатива му направихме тест, който се оказа положителен.
Започнаха да ни прехвърлят от 112 до РЗИ към личен лекар и пак ни препращат, накрая дойде бърза помощ. Казаха: щом се движи и диша, не е за болница“, разказва Цветелина.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра