Хванаха 16 иракчани, укрити в тайник на хладилен камион в Русе

0

Мигрантите искали да достигнат до Германия

Гранични полицаи от ГПУ - Русе задържаха 16 иракски граждани, укрити в специално изграден тайник в хладилен камион. Инцидентът се случи вчера около 23:30 часа на входа на областния град, съобщиха от МВР.

Товарният автомобил с латвийска регистрация е бил управляван от 30-годишен белоруски гражданин. "Автомобилът е селектиран въз основа на изградени рискови профили при идентични случаи на опити за незаконна миграция на българо-румънската граница от началото на годината", обясниха от Граничната полиция.

Тайникът в хладилното отделение

При огледа на превозното средство граничните полицаи установили, че в товарното хладилно помещение няма стока, но климатикът работи. В предната част на хладилното ремарке те открили изграден тайник с 16 чужди граждани.

Установено е, че мигрантите са иракчани и са в процедура за предоставяне на статут в Държавната агенция за бежанците. При първоначалните беседи те са заявили, че крайната цел на незаконното им пътуване е Германия.

Още мигранти задържани в Свиленград

Вчера към 14:00 часа граничен полицейски наряд от ГПУ-Свиленград задържа в землището на село Филипово, община Тополовград, още 12 незаконни мигранти без документи за самоличност. По техни данни те също са иракчани.

Шофьорът и всички нелегални пътници са задържани в съответните гранични полицейски управления. Работата по двата случая продължава.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    1
    Krasimira Ivanova
    Да му ги дадат на шофьора сега да ги гледа вкъщи. И на всеки, който си позволи това. Много бързо ще се откажат от тази 'дейност'
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Две мутри отишли на балет. Единият заспал, а другият го ръчка:

- Събуди се, бе, заради тебе тия тука на сцената ходят на пръсти!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари