Християн Мицкоски: Случилото се в Кочани е масово убийство за пари

0
Властите в РСМ обещават безмилостни действия срещу отговорните за трагедията
Властите в РСМ обещават безмилостни действия срещу отговорните за трагедията

Властите в РСМ обещават безмилостни действия срещу отговорните за трагедията

Седемдневен траур е обявен в цяла Северна Македония след ужасяващата трагедия в дискотека в град Кочани, при която 59 души загинаха, а стотици бяха ранени.

Според информацията, заведението е функционирало без необходимия лиценз, при пълно незачитане на елементарните условия за пожарна безопасност, а аварийният изход дори не е разполагал с дръжка на вратата, което е направило невъзможно бягството на посетителите, информира bTV.

Властите в Северна Македония обещават безкомпромисно разследване и строги наказания за отговорните лица. Премиерът Християн Мицкоски категорично заяви: "Това, което се е случило, е повече от престъпление, това е масово убийство, което някой е позволил да се случи за пари, за подкуп, за корупция".

Тежки нарушения на безопасността

Разследването разкрива шокиращи подробности за нарушенията, допуснали тази трагедия. Липсата на функциониращ авариен изход се оказва само една от многото нередности, които са превърнали дискотеката в смъртоносен капан за посетителите ѝ.

Прокуратурата и противопожарните служби продължават проверките, за да установят пълната верига от отговорности - от собствениците на заведението до контролните органи, допуснали работата на обект без необходимите разрешителни за безопасност.

Случаят предизвика огромен обществен отзвук в страната и постави редица въпроси за контрола върху нощните заведения, както и за корупционните практики, които потенциално застрашават живота на гражданите.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари