Хиляди сърдечно болни изпаднаха в паника
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

Сърдечно болни пациенти са изпаднали в паника, след като почти в нито една аптека в София не може да бъде намерен един от основните препарати за антикоагулантна терапия - "Синтром".
Лекарството е поддържащо за болни от инфаркт или пациенти с тромбоза, използва се и за предсърдно мъждене. От няколко дни обаче наличните количества са изчерпани в почти всички аптеки, установи проверка, пише БЛИЦ.
"Проблемът беше причинен от производителя. Той преустанови доставките си за България и ограничи временно количеството", коментираха от един от най-големите аптечни складове в страната.
Производител е холандската фирма "Merus labs". Проверка на БЛИЦ установи още, че доставките ще бъдат възстановени и проблемите с липсващите количества - решени.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия